מדרסים לריצה

מדרסים לריצה

מדרסים איכותיים בהתאמה אישית לריצה

גם מי שאינו מכיר מקרוב על בשרו בעיות הליכה ויציבה יודע שיש פעילות מסוימת של הגוף שחובה לתמוך בה בעזרת נעליים מתאימות ואפילו להיעזר במדרסים לחיזוק היכולת שלו. גוף האדם אינו יכול לעמוד שנים רבות בפעילות שוחקת של השלד, משום שיש עליו השפעות של כוח המשיכה והחיים המודרניים. לכל אדם יש יכולת נשיאה של העומס שהוא יכול לשאת כשהוא צועד ורץ, אבל אם הוא רוצה לעסוק בספורט או בפעילות גופנית מוגברת לצורך שעות הפנאי או אפילו כמקצוע ועיסוק עיקרי, חובה עליו לדאוג לעצמו לעזרים שונים שיסייעו לו ויתמכו בכל פעילות של הגוף שלו כדי שהשלד יעמוד בנטל. מדרסים לריצה שמיועדים לכל מי שצריך תמיכה מוגברת יקלו עליו לרוץ ולבצע כל פעילות ספורטיבית.

לפגישת אבחון התקשרו

או מלא פרטייך

מבנה השלד ועצמות הרגל

מבנה כף הרגל נועד לתמוך בשלד האדם במגע שלו עם הקרקע ובביצוע פעולות כמו הליכה ועמידה יציבה. רוב האנשים נולדים עם מבנה רגל רגיל אולם נפוצות מאוד בעיות אורטופדיות אצל אנשים שנולדו עם פגמים במבנה כף הרגל ועיוותים שונים מלידה. מבנה כף הרגל מתוחכם כך שעצמות המסרק, יחד עם הקשת הגבוהה ועקב הרגל שמחובר באמצעותה לכריות האצבעות, אמורים לסייע לכף הרגל להתגלגל בצורה טבעית ונכונה כדי שאפשר יהיה ללכת בנוחות ובלי כאבים. ככל שעולה משקל הגוף וככל שמפעילים את הגוף, כך גם נשחק מבנה כף הרגל בגלל העומס של הפעילות. כשאצנים וספורטאים מוסיפים לזה פעילות נוספת כמו ריצה וספורט, קצב השחיקה מואץ ונוצרות בעיות בריאות שהופכות לעתים כרוניות. חשוב לדעת שהבעיות לא משפיעות רק על העצמות שאינן מקבלות תמיכה מספקת אלא גם על הרקמות הרכות מסביב של השרירים והגידים. כך נוצרות, למשל, דלקות שמקשות לא רק על ריצה וספורט אלא גם על פעילות שגרתית כמו הליכה.

למה מדרסים נחוצים למי שרץ?

כף הרגל נושאת אותנו בזמן הליכה. בכל הנחתה שלה על הקרקע היא מתגלגלת בגמישות משום שהמבנה שלה מאפשר לעשות זאת בטבעיות ובקלות מבלי להזיק לה ולגוף. בהליכה רגילה אנחנו מניחים על כל צעד את משקל הגוף בלבד, אלא שלפי חוקי הפיזיקה ככל שעולה התאוצה כך גם עולה עומס המשקל שמונח על כל סנטימטר עולה במהלך הריצה בכל חבטה בקרקע. כלומר, הגוף מפעיל על כף הרגל כוח גדול פי כמה ולכן המשקל גדל בכל נחיתה על הרצפה בזמן ריצה. פעולה זאת אינה טבעית לגוף לאורך השנים ולכן, מכיוון שכף הרגל אינה יכולה לגדל תמיכה נוספת על מה שהיא כבר מספקת, נחוצה לה תמיכה חיצונית בצורת מדרס מיוחד. לשם כך מתאימים אצל המומחים מדרסים לריצה שיתאימו למבנה כף הרגל ולתפקיד שלהם.

מה עושים מדרסים לריצה?

מדרסים אלה נוספים לנעל לאחר התאמה והם מוסיפים תמיכה לכף הרגל כשהיא בולמת זעזועים בנחיתה על הרצפה בריצה. הם גם מסייעים טוב יותר לחלק את העומס של המשקל בצורה נכונה ומאוזנת, לחבר טוב ויציב את כף הרגל והעקב לקרקע כדי לשאת את משקל השלד והגוף, למנוע כאב בגלל ניסיון של הגוף לפצות את עצמו על מחסורים במבנה לקוי ולתקן את הפגמים במבנה האורטופדי הבעייתי אם קיימים כאלה. כך שהמדרסים נועדו גם לאנשים בריאים וגם לאנשים עם בעיות אורטופדיות שזקוקות לתיקון חיצוני באמצעות המדרס המותאם אישית לאחר מדידה בכלים מדויקים.

איך מתאימים מדרסים?

מדרסים לריצה מותאמים בדיוק כמו כל מדרס אחר באמצעות בדיקות שונות שמודדות את כף הרגל ואת מבנה הרגל עצמה, כדי לבדוק אם יש בעיות שדורשות תיקון חיצוני. המדידות נעשות כדי לייצר מדרסים מדויקים לכל אחד, שתומכים בכף הרגל. הם מיוצרים מחומרים איכותיים שמחזיקים מעמד, יציבים ועמידים ומחזיקים את כף הרגל במקום המדויק בתוך הנעל כדי שאפשר יהיה לרוץ בצורה בטוחה ונוחה ללא כאבים. מכיוון שיש כמה וכמה סוגים של מבנה כף רגל שזקוקים למדרסים כאלה התוצאה הסופית היא אינדיבידואלית ומשתנה מאדם לאדם, לפעמים אפילו מכף רגל אחת לשנייה. נוסף על כך, יש לתחקר את הלקוח ולבדוק אם הבעיות שלו נובעות מבעיות שלד ורגליים או רק ממבנה כף הרגל שאינו מאפשר לו לרוץ ללא כאב. חשוב לקחת בחשבון את עומס משקל הגוף ולייצר אותם מחומרים שיעמדו בכך ולייצר מדרסים שלא יחמירו את הבעיה אלא יפתרו אותה.

דגשים להכנת מדרסים

כשמתאימים מדרסים שונים ללקוחות שונים יש לקחת בחשבון שבתנועת הרגל משתתפים כל המרכיבים, כולל העקב והקשת. כלומר, בעיה מסוימת בקשת עלולה להקרין ולהשליך גם על יציבות העקב ולכן רק אנשי מקצוע מומחים ומנוסים באמת יכולים לערוך את המדידות ולקבוע כיצד ייראו המדרסים הנכונים ומאיזה חומר לייצר אותם. ככל שהבעיה בכף הרגל יותר חריפה וקיצונית כך גם המדרסים אמורים לתת מענה גם לה. מדידות ובדיקות עורכים בציוד המתקדם שנמצא במכון ואנחנו נעזרים בו כדי לקבל תמונה מלאה של כף הרגל. לאחר מכן אנחנו מייצרים לכם את המדרסים שאמורים לספק תמיכה ולבלום זעזועים בזמן הריצה והפעילות הגופנית המוגברת שלכם.

איך מקבלים מדרסים בהתאמה אישית?

1

שיחה אבחון ראשונית – מלאו פרטים בטופס ונציג יחזור אליכם בהקדם.

2

פגישת אבחון ללא התחייבות – הפגישה באחד הסניפים: בראשון לציון או בירושלים.

3

לקיחת מידות למדרסים נעשית בתבנית ספוג – ללא נשיאת משקל.

4

בניית המדרס נעשית בבית המלאכה המקצועי בראשון לציון. כל תהליך הבניה הוא ידני: תבנית הגבס, העיבוד, מתיחת החומרים, היציקה והפיניש.

5

בסוף התהליך תקבלו מדרס בנוי בהתאמה אישית.

6

ליווי ומעקב – אצלנו אתם זכאים לליווי ומעקב במשך כל תקופת האחריות, תוך התאמות מזעריות ומדויקות ביותר בהתאם לצרכים, ללא תוספת תשלום. פגישת המעקב הראשונה תקבע תוך 3 שבועות.

החזר כספי מקופת החולים שלך*

כללית

מבוטחי כללית? מגיע לכם 420 ₪

החזר של 420 ₪ למבוטחי כללית מושלם ופלטינום על כל סוגי המדרסים האורטופדיים. יש להצטייד בהפנייה מרופא משפחה או מאורטופד לקבלת ההחזר.

מאוחדת

מבוטחי מאוחדת? מגיע לכם 500 ₪

החזר של 500 ₪ למבוטחי מאוחדת עדיף ושיא על כל סוגי המדרסים האורטופדיים. יש להצטייד בהפנייה מרופא משפחה או מאורטופד לקבלת ההחזר.

כפוף לתקנון של קופת החולים*

לפגישת אבחון אישית ללא התחייבות

מלא פרטייך או התקשר לטלפון

לפגישת אבחון אישית ללא התחייבות ופרטים נוספים השאירו פרטים או חייגו עכשיו: