מדרסים לפלטפוס

מדרס לפלטפוס

מדרסים לפלטפוס קשיח או גמיש בהתאמה אישית

אחת הבעיות האורטופדיות הנפוצות והידועות ביותר נקראת פלטפוס – עיוות במבנה כף הרגל שגורם לכאבים בגלל מנח כף רגל ללא תמיכת הקשת האורכית שלה. המצב נוצר כתוצאה מכך שקשת כף הרגל אינה קמורה מספיק ולכן כף הרגל שטוחה – פלטפוס הוא מילה בגרמנית – רגל שטוחה – Platt fuss. מכיוון שמבנה כף הרגל משליך ישירות על יכולתה לעמוד בעומס בגוף ולצעוד נכון, אין ברירה אלא "לתקן" את היעדר הקשת ולהתאים מדרסים לפי חומרתה ולפי מבנה כף הרגל של האדם. למרבה המזל, מדרסים טובים ונכונים יכולים למזער נזקים קשים שנגרמים לרגליים בגלל העיוות המולד בכף הרגל ויכולים לפתור בעיות כרוניות שנלוות לכך עם השנים. להלן הסברים על פלטפוס ועל מדרסים לפלטפוס וכמו תמיד, מומלץ לפנות רק למומחים על מנת לפתור זאת במדרס נכון ובריא שבנוי בהתאמה מושלמת ובמכשור מתקדם שמדייק במדידה של כף הרגל.

 

לפגישת אבחון התקשרו

או מלא פרטייך

מהו פלטפוס?

רגל שטוחה היא שם לבעיה שגורמת לקשת של כף הרגל "לשכב" במקום להתקמר לגובה, כך שהיא נצמדת לקרקע במקום להיות מופרדת ממנה. קשת כף הרגל נמצאת במרכז לאורכה ומחברת בין העקב לבין כריות האצבעות ועליה נשען רוב משקל הגוף. הקימור נועד לעזור לשאת עליו כמה שיותר משקל הודות לקשת, זאת מבלי לאבד את הגמישות שלה ולגלגל את כף הרגל בין נקודות האחיזה שלה בקרקע. כף הרגל כולה בנויה למעשה כך שהקשתות והקימורים, הכריות והעצמות – כולם יישאו במטלה הכבדה של חלוקת משקל הגוף על האיבר הקטן הזה בצורה הנכונה והאופטימלית ביותר מבלי למנוע את הצעידה והעמידה הנוחה. זהו מבנה הנדסי מושלם שמחלק עומסים בצורה מאוזנת ולכן כאשר משהו משתבש והקשת אינה קיימת גם חלוקת העומס משתבשת. הבעיה משליכה על שאר חלקי השלד שיצטרכו לסבול מכך, לקחת על עצמם יותר משקל מבלי שיהיו בנויים לכך ולכן גם הכאבים המוכרים בברכיים ובגב התחתון לכל מי שמתקשה ללכת למרחקים עם פלטפוס.

למה כל הגוף כואב כשיש פלטפוס?

שלד האדם בנוי כך שלכל עצם יש תפקיד ומקום משלה וכאשר היא נדרשת לעשות משהו שאינו מתפקידה, כמו לקחת על עצמה יותר משקל, האיזון מופר לכל אורך השלד מכף הרגל ועד הצוואר. הגוף מפצה את עצמו על הפרת האיזון ומנסה לתקן אותו כל הזמן ולאותת שיש בעיה שיש לטפל בה. לכן, יכאב לאדם שיש לו פלטפוס כאשר הולכים ללא תמיכה נכונה לכף רגל שטוחה שהייתה אמורה להיות קמורה ולשאת אותו טוב יותר בזמן הדריכה. הזעזוע מהחבטה של כף הרגל בקרקע היה אמור להיבלם על ידי הקשת והכריות בצורה מתואמת ולכן עובר כעת ישירות לכל השלד ולכל הגוף, כאשר הכאב נמשך גם לאורך היום ומתעצם עם השנים.

הפגיעה המתמשכת בכל מבנה כף הרגל

כפי שאנחנו יודעים, פגיעה במבנה הרגל שנוצר מלידה יכול לגרור איתו פגיעות קשות ומתמשכות לכל החיים, ככל שמזניחים אותה ולא מטפלים בה מוקדם. הליכה עם מדרסים מיוחדים שיפצו על המחסור יכולה למנוע פגיעות אלה אם מתחילים בילדות ומטפחים הרגל בריא זה. התוצאה הישירה היא מניעת פגיעה בכל מרכיבי כף הרגל – עצמות, סחוסים, גידים ושרירים. בגלל העיוות, בשלב מסוים אפשר אפילו לפתח דלקות בגידים וברקמות הרכות שעוטפות את עצמות כף הרגל ובכך גם ליצור בעיה כרונית נוספת. מכיוון שפלפטוס קשור גם לבעיית מחסור ברקמות רכות בכף הרגל ובעקב, ההשטחה של כף הרגל יוצרת גם עיוות במנח הרגל על הקרקע. כל עיוות כזה משפיע גם על מנח הקרסול וגורם לו להתאמץ יותר ואפילו פוגע ביציבות שלו. התוצאה המצטברת של פלטפוס שאינו נתמך על ידי מדרסים לפלטפוס חמורה יותר משום שכאן מדובר בפגיעה כרונית ברקמות ובגידים ובשחיקה של הסחוסים.

איזה סוגי פלטפוס קיימים ומה אפשר לעשות?

הסוגים העיקריים של פלטפוס הם פלטפוס של היעדר קשת אורכית בכלל ולכן הרגל שטוחה כל הזמן, פלטפוס קשיח שאינו משתנה. הסוג השני הוא גמיש והוא קורה רק כשהרגל מונחת על הקרקע, אז הקשת משתטחת ואינה מבצעת את תפקידה בנשיאת העומס המלא של הגוף. הבעיה נפוצה מאוד ויש לכך פתרונות מעולים – מדרסים כדי להבטיח את הצעידה הנכונה והיציבה הטובה מבלי לגרום לכאבים. הבעיות בגב התחתון מופיעות כמעט בוודאות בסופו של דבר כאשר מזניחים זאת ולכן רצוי להתאים מדרסים כמה שיותר מוקדם. המדרסים לוקחים בחשבון גם את התמיכה הנדרשת בעקב כדי למנוע את הסיבוב וללא ספק מסייעים להפחתת העומס ולהקלת הכאבים. התמיכה שמקבלת הקשת עוזרת לה לשאת את משקל הגוף. לאדם שסובל מהבעיה יש אפשרות לעמוד יציב יותר וללכת למרחקים מבלי לחוש את הזעזוע בשלד וכתוצאה מכך את הכאבים.

פנייה למומחים להתאמת מדרסים לפלטפוס

מבנה כף הרגל דורש מדידה בכלים מתקדמים והיום אנחנו יכולים לעשות זאת בצורה מכנית מתוחכמת וקלה. ההתאמה של מדרס לכל מבנה של כף רגל קלה יותר מאשר בעבר ומומלץ לפנות למומחים שיש להם ניסיון והיכרות טובה יותר הן עם בעיית הפלטפוס והן בייעוץ לגבי התאמת מדרסים ונעליים נוחות שיכולות לסייע לכם ולמנוע בעיות כרוניות. חשוב לא לנסות מדרסים שאינם אורטופדיים אלא סטנדרטיים בלבד ומיועדים לאנשים ללא בעיות פלטפוס, משום שהם לא יעזרו ולא יספקו את התמיכה הנדרשת. רק יצרני מדרסים איכותיים שמתאימים לכם אותם במדויק יוכלו לעזור לכם מבלי לגרום לאי נוחות נוספת על כך. משרד הבריאות מאשר רק יצרני מדרסים איכותיים שיש להם את כל ציוד המדידה הנדרש על מנת לבנות אותם נכון ולבדוק עוד ליקויים בכף הרגל, כדי לוודא שפלטפוס אינו הבעיה היחידה של מבנה כף הרגל שלכם.

איך מקבלים מדרסים בהתאמה אישית?

1

שיחה אבחון ראשונית – מלאו פרטים בטופס ונציג יחזור אליכם בהקדם.

2

פגישת אבחון ללא התחייבות – הפגישה באחד הסניפים: בראשון לציון או בירושלים.

3

לקיחת מידות למדרסים נעשית בתבנית ספוג – ללא נשיאת משקל.

4

בניית המדרס נעשית בבית המלאכה המקצועי בראשון לציון. כל תהליך הבניה הוא ידני: תבנית הגבס, העיבוד, מתיחת החומרים, היציקה והפיניש.

5

בסוף התהליך תקבלו מדרס בנוי בהתאמה אישית.

6

ליווי ומעקב – אצלנו אתם זכאים לליווי ומעקב במשך כל תקופת האחריות, תוך התאמות מזעריות ומדויקות ביותר בהתאם לצרכים, ללא תוספת תשלום. פגישת המעקב הראשונה תקבע תוך 3 שבועות.

החזר כספי מקופת החולים שלך*

כללית

מבוטחי כללית? מגיע לכם 420 ₪

החזר של 420 ₪ למבוטחי כללית מושלם ופלטינום על כל סוגי המדרסים האורטופדיים. יש להצטייד בהפנייה מרופא משפחה או מאורטופד לקבלת ההחזר.

מאוחדת

מבוטחי מאוחדת? מגיע לכם 500 ₪

החזר של 500 ₪ למבוטחי מאוחדת עדיף ושיא על כל סוגי המדרסים האורטופדיים. יש להצטייד בהפנייה מרופא משפחה או מאורטופד לקבלת ההחזר.

כפוף לתקנון של קופת החולים*

לפגישת אבחון אישית ללא התחייבות

מלא פרטייך או התקשר לטלפון

לפגישת אבחון אישית ללא התחייבות ופרטים נוספים השאירו פרטים או חייגו עכשיו: