מדרסים ביומכניים

מדרס ביומכני בהתאמה אישית

מדרסים ביומכניים בטכנולוגיה פורצת דרך

השילוב של מכונות מודרניות עם מדע פועל לטובת גוף האדם ולפתרון הבעיות הרפואיות שהוא סובל מהן כדי ליהנות מהמבנה הייחודי והמתוחכם של כף הרגל, וכדי שיוכל לצעוד בבטחה ובנוחות מבלי לסבול כאבים ובעיות שונות. לשם כך נועדו טכנולוגיות שמייצרות מוצרים תומכים שונים כמו מדרסים ביומכניים, שנועדו לעזור לכל מי שיש לו בעיה במבנה כף הרגל. מדרסים אלה יכולים לעזור ולספק תמיכה נוספת גם למי שאין לו בעיה כזאת כדי להגביר את היציבות גם כשהוא עוסק בפעילות גופנית מאומצת או נושא משאות כבדים. אורח החיים המודרני מחייב זאת לפעמים משום שאנחנו יודעים שבסופו של דבר המשא וכוח המשיכה עושים את שלהם ומשפיעים לרעה על השלד, הסחוסים והרקמות הרכות. לכן, חשוב לדעת מהם מדרסים אלה וכיצד הם יכולים לעזור לכם בשעת הצורך כדי לתפקד טוב יותר ביום יום.

לפגישת אבחון התקשרו

או מלא פרטייך

למה ביומכניקה?

ביומכניקה היא אחד מענפי הרפואה והפיזיקה שמשלבים את הידע שביניהם כדי לייצר עזרים שונים שמשפרים את תנועת האדם. התנועה היא אחד הנושאים הנחקרים ביותר במדע כדי להבין את גוף האדם, למה הוא זקוק לשלד שבנוי בצורה כל כך פגיעה דווקא וכיצד אפשר לתמוך בנקודות התורפה שלו כדי לשפר את היכולת שלו לנוע טוב יותר. זה נכון לספורטאים שמרוויחים כסף הודות ליכולות התנועה המהירה והמדויקת שלהם, וזה נכון גם לעובדים בעבודה פיזית שנפגעים. הפגיעה נוצרת כתוצאה מכך שגוף האדם למעשה אינו בנוי על מנת לשאת משאות כאלה כל החיים וכחלק מהשגרה היומית. אחד המוצרים האלה הוא מדרסים ביומכניים שעושים את העבודה החשובה הזאת של ייצוב ותמיכה בשלד בזמן התנועה.

למה גוף האדם זקוק לתמיכה?

להלן תזכורת לסיבה שבגללה גוף האדם פגיע כל כך בזמן ביצוע פעולות שונות. מאז שהתייצב על רגליו והוא עומד על שתיים ולא על ארבע, השלד נושא את כל משקל הגוף יום יום על העצמות שלו. מאז שגם גדלה תוחלת החיים תהליכי ניוון וזקנה תוקפים את הגוף וככל שמעמיסים עליו משקל ופעילות הוא מזדקן ונחלש עוד יותר, נשחק ומתקשה לעמוד במעמסה. כפות הרגליים שלנו הן נקודת המפגש בין השלד לבין הקרקע ולכן נושאות את כל המשקל ועושות את כל פעולות היציבה, ההליכה והריצה יחד בעזרת המבנה הייחודי שלהן. הן בנויות כך שכל נקודה בהן מבצעת את תפקידה – העקב מייצב ומחבר בין הקרסול והרגל לכף הרגל, הרצועות והגידים מחברות אותם, עצמות כף הרגל והמסרק מופרדות כדי שיוכלו להתגלגל ולצעוד, הקשת המקומרת נושאת את מרב המשקל ובולמת את הזעזועים והכריות לפני האצבעות מרככות את המכה ומגלגלות את כל הרגל מבלי להיפגע. כשמשהו משתבש מופר האיזון וכשמישהו מעמיס על מבנה כזה כל כך הרבה עבודה הוא זקוק לתמיכה איכותית מאוד כדי שלא ייפגע לאורך זמן בצורה כרונית וכדי שיוכל להמשיך לעשות את העבודה. לכאן נכנסים המדרסים למיניהם, כאשר יש סוגים שונים לבעיות אורטופדיות כמו פלטפוס וגם למי שזקוק לתמיכה נוספת. תמיכה כזאת אפשר לספק באמצעות מדרסים ביומכניים, למשל.

מהם מדרסים ביומכניים?

עקרונית, כל המדרסים משפרים את התנועה בצורה ביומכנית. בניגוד למה שנהוג לחשוב, לא מדובר במדרסים קשיחים בלבד אלא בכל מדרס שמתכננים לאחר מדידות מדויקות כדי לבדוק אם נחוצה תמיכה לא רק לקשת של הרגל אלא לשאר חלקיה, כולל העקב ותנועת הסיבוב שלו בגלל עיוות מסוים, למשל, כדי להשפיע על תנועת כף הרגל לטובה. המדרסים מחזירים לכף הרגל את האפשרות לנוע בצורה נכונה ובטוחה בעזרת התמיכה בה. מכיוון שזה יכול להיעשות בעיקר על ידי חומרים קשיחים כמו פלסטיק, נהוג לחשוב בטעות שרק הם ביומכניים. במקרה הזה, מדובר פשוט בחומרים שהם חזקים מספיק להשפיע על תנועת כף הרגל משום שהם איכותיים מספיק. זה גם מחייב לקוחות שזקוקים למדרסים ביומכניים פנייה ליצרני מדרסים שמבינים את ההבדל ומייצרים מדרסים מקצועיים בלבד לאחר מדידות.

מה חשוב לדעת על מדרסים ביומכניים?

הם עמידים יותר ומבצעים את העבודה, אבל גם המכשור והידע של מי שעושה את המדרסים קובעים עד כמה הם יהיו מותאמים לכם ולעבודה שלהם. לכן, חשוב מאוד לפנות רק למי שמתמחה בכך ואינו מנסה למכור לכם מדרסים רגילים מחומרים לא איכותיים שגם לא יחזיקו את הרגל כראוי ולא יציעו לכם שיפור בתמיכה ובתנועה. המדרסים מיוצרים לאחר הפניה ומתאימים למי שיש לו בעיות תמיכה ונשיאה בעומס הגוף מסיבות שונות. למשל, למי שחסרה לו תמיכה בקשת כמו בפלטפוס גמיש שגורם לקריסה של הרגל תחת משקל הגוף. מכיוון שמדובר במדרס קשיח הוא עוזר גם לתמוך בשאר חלקי הרגל כמו בעקב לא יציב בגלל סיבות שונות או כפות רגליים שחוקות בגלל מחלות עצם ופרקים.

חשיבות ההתאמה האישית

חשוב להתאים את המדרסים למי שיש לו בעיה שמתאימה למדרסים קשיחים ולכן לא יתאימו למי שיש לו כף רגל קשיחה עם בעיות משלה. במכון כמו שלנו נאבחן את הרגל שלכם ונתאים לכם מדרסים ביומכניים שיתמכו בכם ויסייעו לכם ללכת ולעמוד בצורה יציבה ובטוחה, וללא כאבים. חשוב לדעת שמדרסים ביומכניים מפלסטיק או מקרבון הם עמידים מאוד ויכולים לשמש אתכם שנים רבות, אולם הם לא מומלצים לכל אחד ולא בכל פעם שאומרים לכם שזה מתאים לכם זה אכן יכול לעזור. חשוב מאוד להתייעץ עם אנשי מקצוע בתחום שיודעים בדיוק במה זה כרוך ובאיזה חומרים להשתמש על מנת לייצר לכם מדרסים מותאמים אישית.

איך מקבלים מדרסים בהתאמה אישית?

1

שיחה אבחון ראשונית – מלאו פרטים בטופס ונציג יחזור אליכם בהקדם.

2

פגישת אבחון ללא התחייבות – הפגישה באחד הסניפים: בראשון לציון או בירושלים.

3

לקיחת מידות למדרסים נעשית בתבנית ספוג – ללא נשיאת משקל.

4

בניית המדרס נעשית בבית המלאכה המקצועי בראשון לציון. כל תהליך הבניה הוא ידני: תבנית הגבס, העיבוד, מתיחת החומרים, היציקה והפיניש.

5

בסוף התהליך תקבלו מדרס בנוי בהתאמה אישית.

6

ליווי ומעקב – אצלנו אתם זכאים לליווי ומעקב במשך כל תקופת האחריות, תוך התאמות מזעריות ומדויקות ביותר בהתאם לצרכים, ללא תוספת תשלום. פגישת המעקב הראשונה תקבע תוך 3 שבועות.

החזר כספי מקופת החולים שלך*

כללית

מבוטחי כללית? מגיע לכם 420 ₪

החזר של 420 ₪ למבוטחי כללית מושלם ופלטינום על כל סוגי המדרסים האורטופדיים. יש להצטייד בהפנייה מרופא משפחה או מאורטופד לקבלת ההחזר.

מאוחדת

מבוטחי מאוחדת? מגיע לכם 500 ₪

החזר של 500 ₪ למבוטחי מאוחדת עדיף ושיא על כל סוגי המדרסים האורטופדיים. יש להצטייד בהפנייה מרופא משפחה או מאורטופד לקבלת ההחזר.

כפוף לתקנון של קופת החולים*

לפגישת אבחון אישית ללא התחייבות

מלא פרטייך או התקשר לטלפון

לפגישת אבחון אישית ללא התחייבות ופרטים נוספים השאירו פרטים או חייגו עכשיו: