מדרס לכף רגל סוכרתית

מירב אנטוניצ'י מסבירה על מדרסים לחולי סוכרת בהתאמה אישית בראיון עם פרופ' קרסו

לפגישת אבחון התקשרו

או מלא פרטייך

מדרסים לדורבן בכף הרגל

מדרסים מתקדמים למניעת נזקים עתידיים

טיפול בכף רגל הוא קריטי במיוחד עבור חולי סכרת משום שהם נוטים לבעיות כף רגל כגון: אובדן התחושה ברגלים, שינויים בצורת הרגליים, כיבים ברגל או פצעים שלא מחלימים
מטרת המדרסים לספק לרגליים תמיכה יציבה, המסירה לחץ מיותר מכפות הרגליים, ולמנוע את התפתחות הפצעים, או לסייע להם להחלים כאשר כבר נוצרו.

כ-15% מחולי הסוכרת צפויים לפתח כיב סוכרתי במהלך חייהם. מדובר בשילוב בין נוירופתיה (פגיעה בעצבים התחושתיים בכף הרגל) לבין טראומה, שעשויה להיות מינורית אבל להתפתח לפצע מזוהם ומסוכן. בשל חוסר התחושה בכפות הרגליים, רבים מחולי הסוכרת אינם חשים בפגיעה, עד שזו מגיעה לעומק ומימדים קשים ביותר.

לכן חשוב מאד לספק לרגליים תמיכה יציבה, המסירה לחץ מיותר מכפות הרגליים, ולמנוע את התפתחות הפצע, או לסייע לו להחלים כאשר כבר נוצר.

מכון "מירב כף רגל וקרסול" מתמחה בהתאמת מדרסים, גרביים ונעליים לחולי סוכרת, המותאמים אישית ונבנים בהתאם למבנה כף הרגל, כך שימנעו לחץ בנקודות בעייתיות. מרבית המטופלים מגיעים בהפניית רופא, ומקבלים יחס אישי וחם, תוך הבנת המגבלות והצרכים האישיים והרפואיים.

תחילת התהליך בבדיקה שנעשית ע"י מירב אנטוניצ'י, טכנאית אורתופדיה מוסמכת ומנוסה. המדידה נעשית ללא נשיאת משקל, כאשר כף הרגל נמצאת באוויר, כדי להגיע לתוצאות המדויקות ביותר. במהלך הבדיקה נלקחים בחשבון טווחי התנועה, חלוקת העומסים, מבנה כף הרגל, צורת ההליכה, משקל הלקוח, מוקדי לחץ, וכל זאת כמובן בהתחשב בנזק הקיים, במקרים שכבר ישנה פגיעה.

בניית המדרס נעשית בבית המלאכה המקצועי, ללא מעורבות מחשב או פס ייצור. כל הליך הבניה הוא ידני, ללא כל קיצורי דרך. תבנית הגבס, העיבוד, מתיחת החומרים, היציקה והפיניש. חומר הגלם הוא לטקס ייחודי, המיובא ע"י המכון מחו"ל, ועובר עיבוד בהתאם לרמת הגמישות הנדרשת לכל לקוח.

במקרים שבהם כבר נקטעה כף הרגל או חלק ממנה, ניתן לייצר מבנה המשלים את כף הרגל, ומספק תמיכה ויציבה. העבודה עצמה נמשכת כשבוע, אם כי במקרים דחופים שבהם נדרש מבנה כדי למנוע התדרדרות מצב קיים, ניתן לספק את המוצר בתוך יומיים ואף פחות, כדי למנוע נזק בלתי הפיך.  

לאחר ייצור המדרס, מגיע הלקוח למדידות אחרונות, ובמידת הצורך נעשות התאמות נוספות. לאחר מכן הוא מקבל הדרכה אישית לגבי חשיבות השימוש במדרס, ובהתאם לרצונו ניתן לייצר גם גרביים ונעליים נטולות תפרים, למנוע כל לחץ על כף הרגל, שעלול לגרום להתפתחות פצע.

לאחר מכן מקפיד המכון לנהל מעקב תכוף אחר הלקוח ומצבו. במקרים שבהם כבר ישנה פגיעה ויש לעקוב אחר סגירת הפצע, מתקיימות פגישות אחת לשבועיים, כל זאת כמובן במקביל למעקב והטיפול הרפואי. לאחר סגירת הפצע נמשך המעקב אחת לחודש וחצי, כאשר לאורך הזמן הזה מתבצעות התאמות מדויקות ביותר בהתאם לשינוי בכף הרגל.

איך מקבלים מדרסים בהתאמה אישית?

1

שיחה אבחון ראשונית – מלאו פרטים בטופס ונציג יחזור אליכם בהקדם.

4

בניית המדרס נעשית בבית המלאכה המקצועי בראשון לציון. כל תהליך הבניה הוא ידני: תבנית הגבס, העיבוד, מתיחת החומרים, היציקה והפיניש.

2

פגישת אבחון ללא התחייבות – הפגישה באחד הסניפים: בראשון לציון או בירושלים.

5

בסוף התהליך תקבלו מדרס בנוי בהתאמה אישית.

3

לקיחת מידות למדרס בתבנית גבס ובמקרים קשים בתחבושות גבס

6

ליווי ומעקב – אצלנו אתם זכאים לליווי ומעקב במשך כל תקופת האחריות, תוך התאמות מזעריות ומדויקות ביותר בהתאם לצרכים, ללא תוספת תשלום. פגישת המעקב הראשונה תקבע תוך 3 שבועות.

החזר כספי מקופת החולים שלך*

כללית

מבוטחי כללית? מגיע לכם 420 ₪

החזר של 420 ₪ למבוטחי כללית מושלם ופלטינום על כל סוגי המדרסים האורטופדיים. יש להצטייד בהפנייה מרופא משפחה או מאורטופד לקבלת ההחזר.

מאוחדת

מבוטחי מאוחדת? מגיע לכם 500 ₪

החזר של 500 ₪ למבוטחי מאוחדת עדיף ושיא על כל סוגי המדרסים האורטופדיים. יש להצטייד בהפנייה מרופא משפחה או מאורטופד לקבלת ההחזר.

כפוף לתקנון של קופת החולים*

לפגישת אבחון אישית ללא התחייבות

מלא פרטייך או התקשר לטלפון

לפגישת אבחון אישית ללא התחייבות ופרטים נוספים השאירו פרטים או חייגו עכשיו: